Skrátený krčok na 3 cm v 22. týždni

betarka25
5. dec 2017

Ahojte . Včera mi zistil Dr. Skrátený krčok na 3cm v 22tt. Chcem sa spýtať, ste, alebo bola ste na tom niektorá podobne ? Mám nariadený aj kľudový režim- ležanie a magnézium. A ako ďaleko ste to s tým skracujúcim sa krčkom potiahli ? Na daľšiu poradňu idem medzi sviatkami a veľmi sa bojím , že ak by sa mi znovu skrátil , že ma Dr. rovno pošle do nemocnice ... vydržal niektorej z vás krčok aj keď bol skrátený v takom stave do pôrodu , že ste nemuseli ísť do nemocnice , predčasne neporodili alebo vás nemuseli zašívať, aj keď ste mali nález v takom skorom týždni ? Ďakujem za odpovede ;)

ankare
5. dec 2017

Silno držím palce, aby si maličké v poriadku vynosila a porodila v termíne! Držte sa!

romca22
6. dec 2017

@betarka25 Ahoj ja som prve tehotenstvo od 3 mesiaca prelezala v posteli koli akratenemu krcku Dr. ma strasila ze ani nevynosim a potratim potom ze predcasne porodim a nakoniec som rodila v 39tt 🙂 druhe tehotenstvo sa mi tiez zacal skracovat krcok zmenila som Dr. a ten ma tak nestrasil povedal mi ze sa mam setrit ale nemusim iba lezat a to som uz mala 1 rocneho krpca doma takze lezat sa nedalo a rodila som v 38 tt 🙂 teraz mam tretie tehotenstvo bezproblemove takze drzim ti palce urcite to zvladnes hlavne sa nestresuj 🙂

matilda1990
7. dec 2017

Ahoj ja som mala v tvojom tyzdni 1,5cm a nakoniec som týždeň prenasala..

weronkaa
7. dec 2017

Ahoj ja som mala skrateny krčok od 25tt na 1,5cm a po tyždni bol už len 0,5cm..od toho 25tt som ležala v nemocnici. Po 30tt som mala krćok spotrebovany uplne. Hneď v tom 25tt mi aj pichali injekcie na vývin plúcok. Od 25tt do 35tt som ležala v nemocnici s nohami hore, infuziách a Duphastone, v tom 35tt ma konecne pustili domov a porodila som v 37tt. Takže mi pôrod udržali krásne. Nakoniec mi ešte aj pôrod vyvolavali..a to mi hovorili že z takym nalezom hneď porodim ako nič.

betarka25
autor
7. dec 2017

@matilda1990 a prosím ťa , musela si ležať kôli tomu aj v nemocke? A zašívali ťa aj kôli tomu ?

mischelin89
7. dec 2017

@betarka25 3cm je skrateny? Lebo to dr povedal na kazdej poradni a ze nalez v norme. Ziadne obmedzenia, nemocnica nic. Porodila som 37+5 prirodzene...vyvliekla som nakup na 4posch a praskla mi voda.

betarka25
autor
7. dec 2017

@mischelin89 ja som mala
mesiac pred tým a všetky poradne pred, ešte krčok vyše 4 cm , takze keď videl zrazu že je na 3 cm tak už dal kludovy režim. Možno ak si mala krčok vždy 3cm a nemení sa ti tak je to Ok.... ja niesom lekár ... ale rada ja som dostala dosť prísny režim kôli tomu ...

betarka25
autor
7. dec 2017

@betarka25 oprava , to slovo rada* tam nemá byť.

carmenuska
7. dec 2017

Neboj sa.Ja som sice s krckom nemala problemy,ale ine.Ale mam kamosku,co mala v tvojom tt krcom 1,5 cm a otvorena este aj pre prst,mala uz 3 deti a toto cakala 4. Bola parkrat na inf v nemocnici,ale doma musela fungovat a rodila v 40tt na termin.Ono vies,cele tshotenstvo je idividualne a nikdy nevies ako sa co bude vyvijat.Porod moze nastat hocikedy a mozes mat aj krcok fajn.Drzim prsty,nech to potiahnete,pocuvaj lekara a oddychij ak sa ti da.

mischelin89
7. dec 2017

@betarka25 drzim palce 🙂

jannies15
7. dec 2017

Ahoj, bola som na tom presne ako ty, vydesená z predčasného pôrodu, resp.potratu ako lekár neustále vravel, vypisana od piateho mesiaca na Pn, magnézium 6tabletiek denne, kludovy režim a ležať väčšinu dňa, raz poslaná do nemocnice, kde skonštatovali, že som na tom dobre a tehotenstvo si mám užívať..po 32 TT som už bola pokojnejšia..a porodila som na druhý termín (prvý bol o dva dni skôr)...
Odporúčam to, čo mi povedal lekár v nemocnici-mysli pozitívne, všetko bude dobré, pokiaľ sa cítiš byt v poriadku, nemáš sa čoho báť..veď aj častejšie kontroly sú..
Držím palce 🙂

matilda1990
7. dec 2017

@betarka25 nie nič iba kludovy rezim a magnezium. A doktor ti povedal, ze mas ist ležať? O kolko sa toli skratil od poslednej poradne?

betarka25
autor
7. dec 2017

@matilda1990 skrátil sa mi o cca 1 cm za mesiac. Zatiaľ
ležím doma do ďalšej poradne a čo mám medzi sviatkami- dal ma skôr ako o mesiac aby videl ako to postupuje . Beriem ešte magnezko .

matilda1990
7. dec 2017

@betarka25 nie som lekár, ale mne sa tiez tak skratil z 2,5 na tych 1,5cm a výdržala som, bruško mi tvrdlo a prestala som to riešiť, myslieť na to. Potom sa mi skratil este na 1 cm asi v 7.mesiaci a ten jeden cm som bola az tldo terminu. Takže podľa mna to vydržíš netreba sa báť 3cm je dosť. Hlavne na to nemysli, lebo aj zo stresu ti môže tvrdnut brusko 🙂

matilda1990
7. dec 2017

@betarka25 a ešte som ti chcela napísať, to ze ti dal skor kontrolu nemusí znamenať ze to je zle, máš poctivého lekára, ktorý nechce nič zanedbať, keby to bolo kritické tak ta domov nepusti neboj sa 🙂

katpetdo
7. dec 2017

@betarka25
2 deti, pri oboch som mala od 24tt pravudelne kontrakcie, postupne skracovanie krcka az nakoniec uplne otvorenie okolo 31-32tt(5-6cm). prve dieta nar. v 35tt a druhe 36tt. pr prvom dlha hospitalizacia,maximalny klud,milion liekov na utlmenie maternice a aj tak nepomohlo, pri druhom len v najhoraich dnoch kratka hospitalicazia,zopar infuzuek magnezka,inak nic, doma bezne fungovanie a vydrzal dlhsie. hlavne klud(stres vsetko zhorsuje) a pocuvaj svoje telo. aspon porody boli lahke u mna🙂 drzim palcd

betarka25
autor
7. dec 2017

Ach, žienky ďakujem moc za povzbudenia 🙂 som sa trošku upokojila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre