Čo znamenajú zrazeniny počas a mimo menzesu?

Zodpovedané
28. feb 2023

Dobrý deň,

mám 40 rokov a posledných 6 mesiacov sa mi objavili počas menzesu veľké zrazeniny. Normálne cítim ako odchádzajú. Sú dosť veľké. Menzes mám tiež silný až do posledného dňa. Mávam silné a ostré bolesti. Za sebou mám 4 cisárske rezy, antikoncepciu nepoužívam.

Keď idem posledné mesiace na veľkú potrebu, tak sa mi objavia zrazeniny. Mávam tmavý veľký výtok bez zápachu, ktorý je až hnedý. Po súloži tiež sem tam v ten deň krvácam.

Tehotná už nemôžem byť, pri poslednom cisárskom mi spravili sterilizáciu. Svrbenie a ani pálenie nemám. Mám iba bolesť v podbrušku.

Môže to byť len nejaké prechladnutie?

Ide o gynekologický problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

bez vyšetrenia sa Vám jednoznačne vyjadriť neviem, ale podľa popisovaných ťažkostí doporučujem vyhľadať ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Podľa Vášho popisu by mohlo ísť o polyp maternice.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník