Dá sa zmierniť nadmerná vlhkosť pri sexe?

Zodpovedané
2. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom intímneho problému Pri sexe nadmerne zvlhnem a tečiem. Ide o skutočne veľký extrém a veľmi nepríjemnú vec. Potom ani ja a ani muž nič necítime. Je mi to naozaj veľmi nepríjemné.

Dá sa tento problém riešiť?

Bojím sa, že to raz manžela prestane takto už baviť. Počas dojčenia som mala opačný problém, ktorý mi vyhovoval a dalo sa to pekne korigovať lubrikantom. No toto je hrôza.

Ďakujem

Dobrý deň,

tak ako píšete. Dodať vlhkosť pošve je jednoduchšie ako z nej ubrať.

Vekom sa Vám to postupne upraví, keďže bude nedostatok estrogénov. Iná možnosť bohužiaľ nie je.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník