Do ktorého tt je potrebné brať Utrogestan pri skracovaní krčka?

Zodpovedané
4. aug 2022

Dobrý deň prajem, pani doktorka,

do ktorého ukončeného týždňa je potrebné brať Utrogestan vaginálne čapíky pri skracovaní krčka maternice?

Som v 34+5 a krčok má 27 mm.

Čo sa týka pokojového režimu, je možné už pomaly začať chodiť aj na prechádzky a podobne?

Ďakujem krásne.

Dobrý deň,

do ukončeného 35gt. tehotenstva.

Okrem dĺžky krčka, je dôležité aj palpačné vyšetrenie. Riaďte sa preto doporučeniami Vášho gynekológa. Ak nepovie inak, tak minimálne od ukončeného 36gt. Určite prechádzky a primeranú záťaž môžete zaradiť. Aby ste niekedy aj porodili 🙂

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník