Začala som silno krvácať. Ako mám užívať Utrogestan?

instaad_
20. okt 2020

Dnes som zacala silno krvacat a mat bolesti ale plod sa udržal estev maternici a nepovedali mi ci brat utrogestan vaginálne alebo ho mam zjest, mate skusenost? V lekarni pani nevedela ako ho mam uzivat a doktorka mi uz neordinovala

dominikak4
20. okt 2020

Ahoj, ak krvácaš tak určite by som ho zjedla.

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
imrai
21. okt 2020

@instaad_ ahoj, ja som brala utroš skoro celý prvý trimester a beriem ho dodnes aj keď už som v druhom trimestri a od začiatku ho jem...ale veľa žien, aj keď krváca si ho radšej vkladá, že sa tak lepšie vstrebe a má menej nežiadúcich účinkov. Je to na tebe, čo ti viac vyhovuje...mne síce býva zle od žalúdka, ale doktorka povedala, že lieky sa vstrebávajú rýchlo, stačí vydržať aspoň pol hodinu po užití, aby boli účinné, tak nikdy som žiadny liek našťastie nevyvracala a to beriem aj iné popritom...býva mi síce doteraz špatne, ale ťažko povedať, či z liekov, alebo by som mala nevoľnosti aj bez toho, ale našťastie nechudnem a pokiaľ sa mi darí udržať aj lieky v sebe, tak mám odobrené ho jesť ....mne by to vkladanie nebolo príjemné, keďže som dosť krvácala, ale je to na tebe

saxana000
21. okt 2020

Krvacala som asi v 8 tyzdni jeden-dva dni.brala som ho asi 10 dni doktor kazal od spodu

instaad_
autor
21. okt 2020

@saxana000 a krvacala si poriadne ako pri menzese? A z coho to bolo? Islo o zaciatok potratu ?ci?

saxana000
21. okt 2020

Nie neebolo to ako pri menzese. iba trochu po vikende v robote.. Vlastne iba vecer ked som prisla domov a isla som sa vycikat po utreti som mala na papieri jasnu cervenu krv.doktor to odovodnil ze som sa asi viac nabehala kazal mi doma len 2 tyzdne odpocivat a vybrat ten utrogestan.do 5 mesiaca som potom normalne pracovala aj obehala vsetky svadobne vybavovacky malu som este 10 dni prenasala..vsetko dopadlo dobre.

instaad_
autor
21. okt 2020

@saxana000 Jaj lebo ja som zacala krvacat normalne ako pri menzese tieklo zomna, cely den kym som si nedala tie tabletky ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre