Existuje možnosť dať si vyšetriť prsník bez výmenného lístka?

Zodpovedané
4. nov 2021

Dobrý deň,

mám 43 rokov a pobolievanie v ľavom prsníku. Termín u gynekológa mám až o 3 týždne. Aj na sono prsníka budem dlho čakať.

Existuje niekde možnosť dať si vyšetriť prsník bez výmenného lístka?

Môže byť výmenný lístok akceptovaný aj od všeobecného lekára?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne Vám môže aj všeobecný lekár vypísať výmenný lístok. Ale overte si to ešte telefonicky.

Ja by som doporučila sa už teraz objednať na ultrazvuk prsníkov a pri objednávaní spomenúť, že máte ťažkosti. Mali by Vás uprednostniť.

Pokiaľ Vám dajú termín napríklad až po vyšetrení gynekológom, aspoň ho už budete mať a nemusíte dlhšie čakať. Výmenný lístok aj tak potrebujete až keď pôjdete na vyšetrenie.

Pokiaľ by dali termín skôr, zavolajte sestričke u Vášho gynekológa a poproste ju, či by Vám výmenný lístok nevydala skôr. A na vyšetrenie ku gynekológovi sa dostavíte už s výsledkami ultrazvukového vyšetrenia, čo je viac než ideálne.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník