Hrozí mi predčasný pôrod, alebo mám šancu vydržať do termínu?

Zodpovedané
20. apr 2022

Dobrý deň,

od 24. týždňa mám mäkký kŕčok, cervix 3 cm, otvorený na špičku prsta.

Teraz som v 33. týždni + 4 dni a som otvorená na 1 cm. Vonkajšie hrdlo zdrhnuté pesarom, ktorý mi zaviedli v 28. týždni.
Beriem magnézium a Utrogestan. Od 24. týždňa mám prísny kľudový režim.

Hrozí mi predčasný pôrod, alebo mám šancu vydržať do termínu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ťažko predpovedať, že čo sa stane. Pokiaľ dodržíte prísny kľudový režim a nastavenú liečbu, tak je reálna šanca, že vydržíte do akceptovateľného týždňa gravidity (36+). Do termínu neverím, ale možné je všetko.

Krásne ste doteraz vydržali. Ste na dobrej ceste. Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník