Hroziaci predčasný pôrod v 26. týždni

gabulka333
19. dec 2013

ahoj som v 26 tyzdni lezim v nemocnici lebo som otvorena na spicku prsta..mala som tyzden kludovy rezim doma ale zacinala som dostavat tlaky aj krize ma pobolievaju a tak ma dali na influzky do nemocnice tu my davaju magnezium a niake injekcie ak by sa spustil predcasny porod aby malo babo vyvinute pluca..no krce dostavam aj tak sice mam zasebou tri influzie ale uz by my to malo pomoct nemate podobnu skusenost dakujem ☹

kaktusik007
19. dec 2013

@gabulka333 nie, nemam podobnu skusenost z tohto tyzdna, aj ked starsi sa mi pytal na svet v 20tt, 24tt a potom v 31tt to bolo uz dost na hrane, ale ustali sme to...

viem ti dat iba prakticke rady -- okamzite ziadaj prelozenie do bratislavy na kramare ak sa da, pripadne pozeram ze si z cadce, tak Martin je tiez blizko a tiez ma myslim neonatologicke oddelenie.... sakra dolezita vec, aby hned ak nedajboh porodis, dieta dostalo adekvatnu zdravotnu starostlivost....

kedze je to s tebou taketo, pytaj sa na to osetrujucich lekarov - ako je nemocnica kde lezis pripravena na porod takto maleho cloviecika, je nesmierne dolezite aby malinke dostalo co najskor adekvatnu starostliovst takmer ihned - cim skor, tym mensi predpoklad ohladne nasledkov do buducna.... a urcite nie je dobre ked takehoto krpceka prevazaju sanitkou, aj ked v inkubatore.....

sakra dolezite, ci je tam neonatolog....

viac ako takto ti poradit neviem

martinkatinka
19. dec 2013

@kaktusik007 v prípade hroziaceho pôrodu v tak skorom týždni nemusí žiadať o preloženie, v CA to urobia automaticky sami, sami navrhnú prevoz do ZA, kde je potrebné vybavenie
@gabulka333 myslím si, že robia všetko preto, aby bolo všetko v poriadku, musíš byť hlavne pokojná.... oni sami ti navrhnú prevoz, ak to bude potrebné, primár je v tomto smere veľký odborník, dôležité je, aby si mala pokoj a kľud na lôžku. Na všetko sa pýtaj, myslím si, že ti odpovedia na všetky otázky.... Prajem ti, aby ste to s bábom vydržali čo najdlhšie v brušku a aby ste boli zdraví! 🙂 😉

dankako
19. dec 2013

@gabulka333 ano, v CA nie su tak dostatocne pripraveni na narodenie predcasniatka. Mna previezli do ZA, comu som bola velmi rada, mala sa mi narodila v 33tt a dostala tu najlepsiu starostlivost na JIS-ke, novorodeneckom. Ale neboj, ked budes lezat v klude a dodrziavat pokyny lekarov, tak este nejake tie tyzdne potiahnes 😉

shania31
19. dec 2013

@gabulka333
Ja som mala podobny problem od 21 tt, kludovy rezim doma zabral len docasne. Akonahle zacali babatka viacej rast, krcok sa mi zacal opat skracovat, na monitore mi zaznamenali aj predcasne kontrakcie a v 27 tt ma este na poslednu chvilu stihli zasit.

andrejka1978
19. dec 2013

@gabulka333 ahoj. ja som lezala koli predcasnemu porodu 2x v 19tt a v 31tt. celkovo 6tyzdnov v nemocnici.davali mi 2x denne magnezium 2gramy do zily a este k tomu tabletky 3x denne 500mg. ked bolo uz fakt zle a mala som pravidelne kontrakcie tak mi k tomu vsetkemu pridali tabletky Gynipral. a ked uz ani tabletky nepomahali tak mi dali ten gynipral do zili intravenozne a bola som napojena celych 24hodin. nastastie to bolo len 1den a potom sa to cele stabilizovalo a zase som presla na tabletkovy gynipral a nakoniec mi po 4dnoch aj to vysadili a zostalo len to magneziu. potom som bola uz v 35tt tak ma pustili domov. a porod bol nakoniec v 39 co sa to potom nemohlo a nemohlo rozbehnut. vsetko dobre dopadlo a mam krasneho ziveho chalana. porod bol rychly a uplne super. popytaj sa na ten gynipral. je to vraj najlepsi liek na taketo pripady. jedna kocka v nemocnici ho brala dokonca 5 tyzdnov infuzne do zily a tiez to dotiahla do normalneho tyzdna. tak to robia v blave. snad v cadci to tiez poznaju. verim ze to dobre dopadne. nenechaj sa odbit hlavne. ja som si tiez musela niektore veci vydupat. nastasti za mna loboval moj gynekolog.posli partnera ak ty sa necitis na to.alebo hocikoho.drzim palec.

andrejka1978
19. dec 2013

@gabulka333 a este ma napadlo,ze to magnezium aj ostatne lieky chvilu trva kym zaberu. organizmus sa musi tym doslova nasytit,dosiahnut urcitu hladinu a potom by sa to malo ukludnit na dlhsiu dobu.ja som tak bola v tom 19tt a vydrzalo mi to do 31tt.

gabulka333
autor
19. dec 2013

dakujem pekne za povzbudive skusenosti

kaktusik007
19. dec 2013

@martinkatinka v ziline neonatologia nie je, je v 26tt, co ja viem tak su nemocnice kde sa da zachranit dieta po ukoncenom 28tt, avsak ak je to pred tymto terminom, tak su kliniky v mojom okoli do 150km od bydliska dve - kramare a martin.
potom myslim este su kosice a banska bystrica, myslim ze v novych zamkoch tiez zvladnu dieta do 28tt...

ale inak -- nie... ostatne nemocnice su sice vybavene, ale nie na par gramove predcasniatka....

26tt - to je tazky nedonosenec, cize dieta do 1000 gramov.... si vezmi balik muky -- tolko ani deti v 28tt nevazia....
@gabulka333 klud na lozku je dolezity, rovnako aj tvoja psychicka pohoda

zuzusar
19. dec 2013

Ahoj, ja som celé tehotenstvo bola na spadnutie a vydržali sme do konca, čo môžem poradiť dýchať, dýchať a dýchať...ukludniť sa, uvolnit,...ťažko sa to dá, no to jediné bábo potrebuje-kyslík, klud, magnézium.Ležať , nohy podložiť dohora, je to aj koli tlaku, ktorý dieťatko vyvíja na hrádzu.Podložiť si treba hocičo vankúš, ak nie je tak župan, oblečenie, uterák, nechodiť-wc a späť, nerobiť prudké pohyby...Treba sa vyhnúť vit.A, červeným farbivám, čokoláde,kofeínu.Ja osobne som pila alchemilku, niektorí neodporúčajú, ja som presvedčená, že bez nej nič nevynosím, ale to je moj názor.Nasadiť všetko, čo obsahuje C.
Ćo sa týka prevozu,poviem ako to je u nás, kolegyna prišla o mimi presne na rozhraní 6/7mesiac, koli tomu, že nie sme Blava..pôrodná hmotnosť 720g, pričom sa zachránia často i mladšie ...ale v BA,.ale ja osobne som sa len triasla, aby sme prešli hranicu 28tt, pretože na nejaké prevozy som sa necítila, záleží ako to konkrétna žena chce...u nás v nemocnici majú napr, vybavenie až od 34tt. takže som riskla doma v klude aj ked prvé dva mesiace boli nemocnica...mne to tak vyhovovalo viac ...držím palce

fanta3
19. dec 2013

@gabulka333 mna prevazali v 25tt kvoli hroziacemu predcasnemu porodu z trnavy do Novych zamkov- tam maju vybavene neonatologicke pracovicko aj pre takychto drobcov, tak isto aj Bratislava a myslim k tebe blizsie Martin a aj BB sa mi zda. Urcite je lepsi prevoz pred porodom, nez potom takeho drobca prevazat. Samozrejme toto musi zvazit tvoj doktor, ci zas neni pre teba prevoz nejako rizikovy, alebo ci by prevoz nemohol porod este urychlit. Urcite by som sa aspon na to popytala primara, lekara, ze ci tvoj prevoz nezvazuju. Lepsie ti vsetko vysvetlia. Ked mas otazky, treba sa lekarov pytat, niektori ti vsetko sami automaticky povedia, no od niektorych musis vyzvedat, no na mna aj takato nevedomost posobila dost stresujuco, Takze urcite aspon sa aj ty trosku upokojis, ked budes vediet co dalej s vami planuju robit a to je teraz dolezite. Ja som porodila v 26tt v NZ z dovodu dlhodobeho krvacania, nevedeli preco krvacam a nevedeli mi to krvacanie uz ani zastavit. Ledvaj som stihla dobrat injekcie na dozretie pluciek a uz aj isla mala von. Ty uz ich mas zobrate, takze to je dobre. Teraz sa snaz len co najviac ukludnit a co najdlhsie vydrzat pokope. Urcite je to teraz na psychiku velmi pre teba narocne, ale kazdy den, tyzden co bude mala v brusku jej len pomoze. Drzim paste a vela sily prajem 😉

danulicek
19. dec 2013

@gabulka333 ahoj, ja som v 27tt lezala v nemocnici s rovnakym problemom. magnezium, injekcie a povinny oddych pomohli. potom som bola az do konca tehotenstva na PNke a mala som povinny oddych. a nakoniec mi porod vyvolavali tyzden aj cosi po termine 😀 pretoze som stale bola otvorena na tu spicku prsta ako v 27tt. dr. sa smiala, ze tolko mi udrziavali tehotenstvo, az sa maly zlakol a skoro to nakoniec neslo ani po termine 🙂 takze drzim palce a treba naozaj len vela oddychu a jest to magnezko. a aj ked sa to nie vzdy da, hlavne byt v klude.

martinkatinka
20. dec 2013

@kaktusik007 v Čadci sú odborníci, neurobia nič, čo by ju alebo dieťa ohrozilo...

bambinkaa
20. dec 2013

@gabulka333 ano podobne sme to zazili. Hlavne treba aby si bola v klude, stres to len zhorsuje. Neboj sa, pomozu infuzky magnezia atd. dalsie vseliake lieky, PNka, vylozene nohy, aj zadok hore. Tie tlaky mi zostali az do konca, stale stale som sa otvarala viac, brusko tvrde ako skala, ale stale to bolo tak, ze na hranici, ze este tyzden, este tyzden, nakoniec sme to vytiahli do skoro-konca 37.-ho. Samozrejme kopa liekov. Zabudla som este na poriadne krvacanie, to bolo hrozne. Ten magnézium fakt pomaha aj zadok vylozit. Hovori sa ze ked sa otvaranie zacne, to uz sa neda vratit, ale zase neide to az tak rychlo, aby si nevytiahla babatko do bezpecneho tyzdna pod dohladom odbornikov. Ale fakt treba svedomito lezat. Drzim Ti palce. P.S. porod bol velmi rychli a skoro bezbolestny, vela mamiciek ktore sa otvarali mali rychli porod.

mazula
20. dec 2013

Ahoj,chce to hlavne klud,ja som sa otvorila v 29tt a lezala som v trnave az do termínu,infuzie,lieky.pri 2.ma v 25tt zasili a lezala som do terminu doma.neboj,vedia co robia.mna pri prrvom previezli z piestan,lebo tu v pn nemaju ani inkubator.treba lezat a dvihnut nie nohy ale nohy postele,vyslovene dole hlavou,ja som tak lezala az do 38tt a pomohlo to.skoda ze ta nestihli zasit,mne to takto neustrazili u 1.syna.teraz musis uz len zabojovat,lieky,infuzky a lezat do porodu,urchte v nemocnici,to das,neboj,ja som lezala 10t v trnave,nasla super kamosky a porodila v termine krasne mimi.tak neboj a hlavne klud.znama sestricka z rizikoveho mi vravela,ze dolezite je ukoncit aspon 3tt

mazula
20. dec 2013

33tt

lenka07
13. jan 2014

Ja som mala skrateny krčok pri treťom tehotenstve už od 16 tt to som bola viac v nemocnici ako doma tri mesiace v kuse som bola v nemocnici , bola som podšitá aj pesar som mala . Na konci osmeho mesiaca mi vybrali pesar a maly sa vypital na svet štyri dni pred terminom a som rada že som to vydržala a malý je tu s nami . Veľmi na v tom čase podražala svokra keďže mi pred tehotenstvom zomrela mamka a doma som mala dve deti manžel pracoval na smeny a keby nebolo svokri tak neviem ako by sme to zvládli . Syn má dnes 10 rokov 🙂

bubu4125
13. jan 2014

ja som po dvoch abortoch v 19.tt a 17.tt, bola v 16tt pri malej zašitá, serkláž....nakoľko som sa už otvárala....ZNOVA.....
od 10.tt kľudový režím doma, potom nemocnica a znova doma....kvôli serkláži som mala stále zápaly a večne som si musela niečo dávať....v 26tt som dostala bolesti, prišla som do nemocnice v LV kde patrím, tam mi pichli hneď prvú injekciu na pľúcka a hneď ma prevážali do Nových Zámkov....sú tam neskutoční odborníci a ten prístup tých lekárov na neonatológii, niečo úžasné....tri dni som bola napichaná na infúziách a horúce magnézium priamo do žily, bola som ako narkoman...našťastie mi stihli pichnúť všetky 4injekcie na tie pľúcka, posledná bola ráno o 4.00 a malá sa večer o 20.05hod narodila....deň pred tým mi začala odtekať plodová voda, a vzdal to aj steh na krčku...nedokázali mi zastaviť pôrod....malá sa narodila s váhou 950g a 35cm...spravili z nej riadnu babu...
je zbytočné hovoriť, že kľud, lebo to sa nedá.....obavy tam budú tak či onak...treba len veriť tomu bábätku, že to zvldáne, že to zvládnete spolu....držím palce....prajem zdravíčko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre