Hrozí mi, že prídem o maternicu. Čo mi môže zlepšiť imunitu?

Zodpovedané
2. máj 2022

Dobrý deň,

som po konizácii a mám aj výsledky. Mala som HSIL, CIN3 + HPV 16. Doktor mi povedal, že o pol roka pôjdem na cytológiu a potom sa uvidí, že nech zatiaľ posilňujem imunitu. Odporučil mi Papilocare. Vystrašil ma, že ak sa to nezlepší, prídem o maternicu.

Ako by som mohla zlepšiť imunitu?

Je pre mňa ešte tehotenstvo vhodné?

Ďakujem

Dobrý deň,

Papilocare je lokálna podporná liečba v prípade bunkových zmien na krčku. Po konizácii už neviem či má jej užívanie celkom zmysel.

Konizácia je v prípade pokročilého cytologického nálezu formou operačnej liečby. Ak je dobre zrealizovaná, mali by ste byť v podstate vyliečená. Pravidelné kontroly ale zostávajú samozrejmosťou. Tehotenstvu tiež nič nebráni.

Na posilnenie imunity, aby sa imunitný systém zbavil HPV vírusu, môžete skúsiť Indol woman alebo napríklad HPVirin.

Doporučila by som však zvážiť predovšetkým očkovanie Gardasilom 9, aby ste boli do budúcna chránená proti ostatným 8 typom HPV vírusu, ktoré táto vakcína pokrýva.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník