Ide o prekonaný infekt?

Zodpovedané
24. máj 2022

Dobrý deň,

v prvom trimestri zistili, že mám pozitívne hodnoty na cmv, pravdepodobne prekonané, ale veľmi mi k tomu nevedeli povedať. V 16 tt brali ďalšie odbery, kde mi vyšli hodnoty U/ml pozitívne, Ig M 0,319 IgG 186.

Myslíte, že ide o prekonaný infekt?

2 mesiace pred otehotnením som prekonala ťažký covid, plus namiesto chrípky mám celý život vždy len herpes.

Aká je pravdepodobnosť, že je infekt prekonaný a nie akútny, a že dieťa bude zdravé?

Podľa uzv a screeningu vyšlo všetko v poriadku.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

potrebovala by som poznať referenčné hodnoty laboratória kde boli výsledky zhodnotené. Pri IgM negativite a IgG pozitivite ide jednoznačne o prekonanú infekciu a nie je sa čoho obávať.

Okrem toho, ak by mal lekár nejasné výsledky, určite Vás odošle na konzultáciu k infektológovi.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník