Ide o špinenie po potrate?

Zodpovedané
12. okt 2021

Dobrý deň,

v 8. týždni + 5 dní mi prišli na MA (4.10.2021). Hneď nato sa začal samotný potrat kedy a na druhý deň zo mňa vyšiel gestačný vak. 6.10 som bola na hysteroskopii, kde našli už iba trošku trofoblastu. Cca 2 dni som krvácala, ďalšie dva dni som mala jemnučké špinenie. Po dvojdňovom potrate som už od hysteroskopie nemala žiadne bolesti. V pondelok už nič, ani doobeda. Až teraz poobede som po wc utrela čistú krv. Teraz ma jemne bolí brucho ako pri menzese, ale mám zatiaľ iba špinenie. Mám 31 rokov a jednalo sa o moje prvé tehotenstvo

Myslíte, že už sa dostavila menštruácia, alebo mám letieť na pohotovosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

neobávajte sa. Špiniť/krvácať môžete až 2 týždne po zákroku. Maternica sa potrebuje dočistiť a zahojiť.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník