Ide o uhniezdenie alebo o zápal vaječníkov?

Zodpovedané
9. mar 2023

Dobrý deň,

s mužom sme od 23.2.2023 do 28.2.2023 mali každý večer nechránený styk. 28.2.2023 ma pobolievalo trošku podbruško a ovulačný test mal testovaciu čiarku rovnako silnú ako kontrolnú. 1.3.2023 som cítila bolesť a tlak v pravom vaječníku. Bolesti trvali polovicu dňa.

Tento víkend ma pobolieva podbruško a dole som viac "mokrá". Výtok ako taký nemám.

Je možné, že by tak skoro išlo o uhniezďovanie vajíčka?

Môže to byť aj zápal vaječníkov?

Hygiénu pred aj po sme dodržiavali. V minulosti som už prekonala zápal vaječníkov. Teraz ma bolí brucho ako počas menštruácie a trvá to niekedy pár minút. Potom pol hodinka nič a znovu. Je to také nepravidelné.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bolesti najskôr pramenia z prebehnutej ovulácie. Tehotenstvo však jednoznačne vylúčiť nemôžem. To ukáže iba čas. Zrealizujte si tehotenský test, pokiaľ by menzes meškal.

Na zápal to podľa popísaných ťažkostí nevyzerá.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník