Je bolesť prsníka súčasťou predmenštruačného syndrómu?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobrý deň,

bolieva ma v prsníku tesne pod bradavkou. Bolesť cítim aj na dotyk. Nie je to výrazná bolesť, ale je to nepríjemné. Je to len ten jeden bod. Všimla som si, že to bolí zvyčajne pre menzesom (cca 1 týždeň pred).

V roku 2021 som bola aj na sono prsníkov v rámci prevencie a všetko bolo v poriadku.

Môže byť táto bolesť súčasť PMS?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o veľmi netypickú bolestivosť prsníka ako popisujete v rámci PMS. Obvykle bolia oba celé prsníky.

Realizujte si samovyšetrenie prsníkov pravidelne po menzese. Pokiaľ by sa vám niečo nepozdávalo, tak bezodkladne vyhľadajte svojho ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník