Je buchnutie do brucha v 9. mesiaci nebezpečné?

Zodpovedané
14. aug 2022

Dobrý deň,

som 3 týždne pred pôrodom, bruško už mám poriadne veľké. Bábo je stále polohou KP a je dosť natlačené na ľavej strane. Viem, že bábo je v brušku chránené, lenže ja ho tam mám tak natlačené na tej ľavej strane, že je cítiť že je tam.

Včera na poradni gynekologička komentovala, že je cítiť, že tu má hlavičku. Dnes som sa ako naschváľ buchla mojou rukou stredne silno presne do miesta, kde je bábo, kde by malo mať hlávku.

Mohla som tým buchnutím nemohla bábätku nejako ublížiť?

Viem, že také malé bábätka majú veľmi mäkkú hlavičku. Nekrvácam a ani ma nič nebolí.

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že sa mu niečo stalo. Ak to bolo nechtiac, zdalo sa Vám to možno intenzívnejšie, ale keby ste nemali bruško, pravdepodobne si to ani nevšimnete. Dieťatko je chránené brušnou stenou, maternicou a plodovou vodou, ktorú má okolo seba.

Neobávajte sa a davajte si pozor. Ak by sa Vám čokoľvek nepozdávalo, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník