Je cestovanie lietadlom v 1. trimestri bezpečné?

Zodpovedané
3. sep 2022

Dobrý deň,

ja by som sa chcela informovať, že čo si myslite o cestovaní (2,20 min) lietadlom v prvom trimestri (9. týždeň)?

Chcela by som sa Vás ako odborníčky opýtať, čo si o tom myslíte.

Je to bezpečne alebo mám radšej preložiť let na 2. trimester?

Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

cestovať lietadlom môžete aj v prvom trimestri, avšak najvhodnejším obdobím na cestovanie lietadlom je druhý trimester. Ide o obdobie s najmenšími rizikami.

Samozrejme je potrebné individuálne zhodnotenie zdravotného stavu a rizík. Prvý trimester je najrizikovejší z hľadiska krvácania a potratovosti vo všeobecnosti. Nie sú dôkazy, že by mala cesta lietadlom priamy negatívny vplyv na tehotenstvo.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník