Je chudnutie v tehotenstve v poriadku?

Zodpovedané
13. máj 2022

Dobrý deň,

som v 16 týždni tehotenstva, po prvom vklade po IVF. Posledný rok pred IVF a aj počas IVF som dosť pribrala, na výšku 167 cm som mala 85 kg, keď som sa vážila počas IVF.

Od kedy som tehotná je mi dosť zle, pokračuje to aj teraz v 2 trimestri, keby som nestopovala zvracanie asi by som zvracala tak 3 krát do dňa. Snažím sa jesť, polievky, ovocie, jednu sladkosť na deň a aj nejaké hlavné jedlo.

Avšak teraz som sa vážila a mám 76 kg. Takže som za tú dobu schudla až 9 kg. Bábätko by malo byť v poriadku podľa vyšetrení, na 3D sone v 12 tt bol dokonca o 4 dni väčší proti výpočtu podľa vkladu.

Máte s niečím takým skúsenosť? Je to v poriadku a nemám sa obávať? Nechápem, z čoho rastie keď ja chudnem...

Ďakujem vopred za odpoveď.

Dobrý deň,

neobávajte sa. Dieťatko si to čo potrebuje zoberie aj z Vašich zásob.

Stravujte sa racionálne, jedzte vyváženú stravu. Tiež by som doporučila užívať tehotenské vitamíny.

Pri emézach a nechutenstvách v gravidite je strata na váhe celkom bežná vec.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník