Je hodnota môjho hCG nízka?

Zodpovedané
20. sep 2021

Dobrý deň,

3. septembra som mala vklad KET - 5 dňová blastocysta expandovaná na 9. deň. Krv hCG 80 na 13. deň krv 150.

Je táto hodnota nízka?

30. septembra by sme mali letieť na Santorini. Prvé sono je naplánované až na 8.10. Zatiaľ pokračujem v užívaní Clexane, Progesteron a Estrimax. Clexane mi dali preventívne, hematologické vyšetrenia mám všetky ok.

Je podľa Vás let bezpečný?

Ďakujem

Dobrý deň,

trochu mi nie sú jasné hodnoty hCG. Rozumiem správne, že:

  • 9. deň hCG 80
  • 13. deň hCG 150?

Pokiaľ je to tak, tak je vzostup pomalší akoby sa očakávalo, pretože každé dva dni sa očakáva cca dvojnásobný vzostup. Dodám však, že v medicíne a hlavne v našom odbore sa zázraky naozaj dejú a v konečnom dôsledku môže byť všetko v poriadku.

Letieť by som v rámci prvého trimestra určite neletela - teda ani necestovala ďaleko. Ide o veľmi kritické obdobie vývoja orgánov plodu, kedy je najväčšie riziko spontánnych potratov. U Vás o to viac, že ide o tehotenstvo po IVF-KET a nemáte stále jasné, či je všetko v poriadku. V zahraničí sa prípadné komplikácie riešia oveľa ťažšie.

Je to však rozhodnutie, ktoré si musíte sama zvážiť, či Vám to stojí za to.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník