Je injekcia, vŕtanie a plombovanie v prvom trimestri v poriadku?

Zodpovedané
29. júl 2021

Dobrý deň,

som v 10. týždni a plánujem návštevu zubára.

Je injekcia, vŕtanie a plombovanie v prvom trimestri v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa dá, injekcii sa v prvom trimestri vyhnite. Vŕtanie a plombovanie zvládnete aj bez nej.

Injekcia nie je vyslovene kontraindikovaná v tehotenstve, keďže pôsobí lokálne a nie celosystémovo. Pokiaľ by bolo nutné injekciu aplikovať a nejedná sa o akútny stav, odložte ošetrenie na druhý trimester.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník