Je lepší Inofolic alebo Femibion pre ženy a Folandrol alebo Centrum pre mužov?

Zodpovedané
11. okt 2021

Dobrý deň,

pol roka sa s manželom snažíme o bábo, u doktorky sme ešte neboli. Ja si robím ovu testy, no ešte ani jeden nevyšiel pozitívny. Začali sme brať vitamíny - ja Inofolic a on Folandrol. Teraz začíname 2. balenie.

Dozvedela som sa aj o Femibione a Centrum pre mužov.

Čo je lepšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

užívanie výživových doplnkov je vždy nutné dlhodobo. Efekt sa okamžite nedostaví, ale tiež môžem povedať, že je neistý.

Kľudne obaja užívajte oba preparáty. Centrum aj Femibion je komplex vitamínov a Folandrol s Inofolicom obsahujú predovšetkým inositol.

V prvom rade je však nutné zistiť či máte pravidelnú ovuláciu. Preto vyhľadajte svojho gynekológa, ktorý zrealizuje potrebné vyšetrenia a následne podľa výsledkov zvolí postup prípadnej liečby.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník