Je liečba Aescin a B-komplex forte v mojom prípade dostačujúca?

Zodpovedané
8. dec 2022

Dobrý deň,

chcem sa opýtať, či je liečba Aescin, B-komplex forte dostačujúca?

Môj problém sa s miernymi prestávkami ťahá od augusta, začalo to bolesťou dole vľavo, navštívila som gynekológiu, dostala čapíky zospodu, trochu to zabralo. Do 2 týždňov sa bolesti vrátili ešte v horšej sile (už aj bolesť vpravo hore) plus tlaková bolesť dole, navštívila som zas gyn. Vyšetrila ma iba "ručne", bolesť som mala vzadu, tvrdila, že je to mechúr. Dala antibiotiká, trochu úľava a zas bolesť, pridali sa kríže. Poslala ma preč, že to nie je je problém... šla som k obvodnému, zápalové testy 130, dal antibiotiká a poslal na sono celej brušnej dutiny,... vyšla mi lézia s cystou, zas ma to vrátilo k nej. Onkomarkery mi vyšli 37,9.

Ďakujem.

Dobrý deň,

otázkou je ako konkrétne vyzerá nález na vaječníku. Veľkosť a popísaný vzhľad cysty.

Onkomarkery - konkrétne Ca125 - môžu byť mierne zvýšené aj pri zápalovej reakcii organizmu, či náleze endometriómu (endometriotickej cysty na vaječníku).

Ak užívate pre vysoké zápalové parametre antibiotiká a sú účinné, tak pre podporu “prasknutia/vstrebania cysty” postačí predpísaný B komplex (prípadne sa zvykne doporučovať Thiamin (B1)). Samozrejmosťou je kontrola s odstupom času.

Záleží však aj od subjektívnych ťažkostí a veľkosti cysty, kedy sa zvažuje jej operačné riešenie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník