Je liečba dostačujúca na základe týchto výsledkov?

Zodpovedané
11. dec 2022

Dobrý deň,

ďakujem za zodpovedanie otázky https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Dopĺňam, že momentálne žiadne antibiotiká neužívam. Papiere zo sona, ktoré videla moja gynekologička a nasadila len B-komplex, Aescin. Bolesť je miernejšia.

Je to tak v poriadku?

Ďakujem.

Dobrý deň,

podľa nálezu pôjde najskôr iba o hemoragickú cystu - inak povedané zakrvácaný folikul po ovulácii. Obvykle sa takýto nález sám vstrebe v priebehu 1-3 mesiacov. Postačí kontrola s odstupom času a nasadená liečba.

Ak by sa ťažkosti vrátili, opakovane vyhľadajte lekársku pomoc.

Otázkou je, či všetky ťažkosti neboli spôsobené popisovanou pankreatopatiou v závere. Keďže to ale nespadá pod moju odbornosť, neprináleží mi to hodnotiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník