Je môj CTG záznam v poriadku?

Zodpovedané
31. mar 2022

Dobrý deň,

dnes som podľa MS 38+5 a bola som na poradni. Robili mi aj CTG záznam. Po chvíli prestal počuť tlkot a doktorka mi kázala dať sa na bok. Už mi ho robili aj predtým, no nič také sa dovtedy nestalo. Vraj sa to môže niekedy stať, keď si bábätko pritlačí na pupočník. Dosť som sa zľakla.

Ďalšie udaje:
RI/AU 0,58
OP 158
Zodp.38+3tt

Ďalšiu poradňu mám o týždeň.

Aký je Váš názor na moje výsledky?

Ďakujem

Dobrý deň,

záznam je ako taký v poriadku. Na jednom mieste by som povedala, že vypadol kontakt sondy so srdiečkom bábätka, pretože tam nie je nič nasnímané. A pri konci sa zdá, že na chvíľku klesli ozvy bábätka. Áno, môže sa to stať, keď si pri pohybe dieťatko pritlačí pupočník. Prietoky máte v poriadku.

Sledujte si pohyby bábätka. Ak by sa Vám niečo nepozdávalo, hláste sa na najbližšej gynekologickej pohotovosti.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník