CTG záznam - prítomné kontrakcie bez bolesti

laura1009
26. apr 2023

Ahojte, momentálne som 40+4, ctg záznam mi bol robený dnes aj pred 2 dňami. Boli prítomné kontrakcie, ktoré som vôbec necítila. Doktor mi nechcel veriť, že žiadne tvrdnutia bruška slm nemala. 😏
Prosím, mali ste alebo poznáte podobný prípad ? Aký bol další postup, respektíve čo môžem čakať?
Doktor hovoril že môžeme očakávať záťažový test keď to bude aj v piatok takto. Rozbehne sa to pod vplyvom tých “tichých” kontrakcii 🙂?
Ďakujem 🫶

marietaaaa11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaga18
26. apr 2023

Prvé kontrakcie na CTGo 20,00 večer, po kontrole o 22,00 už pravidelné a vôbec nič som necítila. Dcera sa narodila okolo 5 ráno. Žiadne kontrakcie, len som vstala na to, že musím na "veľkú " a až keď som sa postavila z postele som cítila, že dieťa sa už tlači von. Do 3 minút bola na svete.

pukina
26. apr 2023

@marietaaaa11 ja som to mala naopak. priserne bolesti ze som isla skrabat steny a na ctg nic😂 🤦🏻‍♀️

14janula14
26. apr 2023

@jaga18 wau taky pôrod by mohla mať aj každá 🤣

marietaaaa11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
26. apr 2023

ja som mala vzdy na ctg zaznamenane kontrakcie od 36tt(pri oboch detoch), bez bolesti, ci tvrdnutia, fakt som nevedela, že ich mam, len ma vzdy skontrolovali, ci sa neotvaram, porodila som oboch na prelome 38-39tt.....ciže stale som este nasledujuce 3 tyzdne behala s bezbolestnymi kontrakciami

laura1009
autor
26. apr 2023

@jaga18 pre paaaanaaaa 😄😄😄 na jeden strane super, 1.doba pôrodná ťa obišla to je paráda, na druhej strane stále som doma, to by bol mierny horor 😄😄😄 ale super, to sa teším že aj takýto prípad je 🙏 v piatok ďalšie CTG ja som zvedavá, som sa pýtala či si mám sú kufre zobrať 😄 a inak nejaké predtým bolesti boli? Podbruško alebo kríže, poslíčkovia ? 🙂

laura1009
autor
26. apr 2023

@sorciera24 a porodilá si prirodzene keď už nastúpili práve “boľavé” kontrakcie ? Ja už dlhsie viac menej čakať nemôžem, v pondelok by bola hospitalizácia tak preto zisťujem či sa vieme ešte nejako pohnúť samé, viacmenej pre moju psychiku ☺️

laura1009
autor
26. apr 2023

@marietaaaa11 ale pôrod sa najskôr rozbehol spontánne? Niekedy musíme tých drobcom pomôcť no 😊 hlavne že všetko dobre dopadlo 🥰

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sorciera24
26. apr 2023

@laura1009 tak mne odtiekla u oboch najprv voda a az potom o par hodin prisli bolave kontrakcie a trvalo to teda 15h....cely porod,a le ano prirodzene....

marietaaaa11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
26. apr 2023

@laura1009 mala som tiež kontrakcie a vraj dosť silné podľa záznamu na pásoch ale nikdy som nič extra necítila. Bola som v nemocnici mesiac pred pôrodom a na pásy som chodila 3x denne a často som to takto mala. Dr. vždy povedal, že sa mu to nepáči ale keďže pre bábätko bol dobrý každý deň navyše, tak to nijako neriešili. Neskôr som mala zo zdravotných dôvodov robenú sekciu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre