Je možné, aby sa HPV vírus vyliečil, resp. stratil po tehotenstve?

Zodpovedané
10. nov 2021

Dobrý deň,

od 20. rokov na kontrolách mi vždy lekár po vravel, že mám pozitívne HPV. A to aj napriek rôznym odporúčaným doplnkom. Keď som bola na kontrole po pôrode, tak mi lekár povedal, že je všetko v poriadku.

Je možné, aby sa HPV vírus vyliečil, resp. stratil po tehotenstve?

Alebo mi lekár nespravil kontrolný ster aj na tento vírus?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, či Vám lekár zrealizoval ster na vyšetrenie HPV vírusu vie iba on.

HPV sa môže po čase eradikovať, keď si s ním imunitný systém poradí. Tehotenstvo mohlo v tomto prípade pôsobiť priaznivo.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník