Je možné mať pri HPV bradavice aj v konečníku?

Zodpovedané
31. mar 2022

Dobrý deň,

bol mi zistený vírus HPV 16. Trápia ma genitálne bradavice pri otvore do vagíny a z vnútornej strany pyskov. Našla som si genitálne bradavice aj v konečníku (keď ho roztiahnem na začiatku zvnútra sú bradavice).

Je možné pri takomto ochorení mať bradavice aj v konečníku?

Je to nebezpečné a treba to čím skôr odstrániť?

Je možné bradavice odstrániť z konečníka aj laserom?

Nedávno mii vyšiel kontrolný ster na HPV negatívny.

Ďakujem

Dobrý deň,

genitálne bradavice je potrebné odstrániť čím skôr, lebo sa budú nekontrolovateľne šíriť a budú sa stále tažšie odstraňovať a vy budete mať po ich odstránení väčšie poranenie. Bude to viac bolestivé.

Áno, môžu byť aj na konečníku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník