HPV u muža a tehotenstvo

sajmi
7. feb 2022

Dobrý deň.
Priateľovi diagnostikovali z bradavíc na penise hpv vírus. Bol už dva krát na odstránení, ale stále sa mu vracajú...
Mne spravil gynekológ testy na niekoľko najčastejších typov, výsledky boli negatívne. Nemám ani žiadne komplikácie, ani genitálne bradavice.
Momentálne sa obaja "liečime" liekmi Indonal woman/man.
Práve sme sa začali snažiť o bábätko, myslela som si že keďže tým trpí 70% ľudí, tak sa nemáme čoho báť a môžme sa s kľudom o bábätko pokúšať, dnes ma ale môj gynekológ vystrašil, že pokiaľ má priateľ bradavice, v žiadnom prípade s ním nemám mať sex a pokúšať sa o dieťa, mám s ním začať spavať až po odstránení a keď sa zase objavia, prerušiť sex, a takto dookola.....
Čo si o Tom myslíte? Bola by som rada za reálne skúsenosti... Fór o HPV víruse u žien a tehotenstve je tu milión, no takéto som ešte nenašla...

janewithane
7. feb 2022

@sajmi ma aj vakcínu?

zdenka11081983
7. feb 2022

@sajmi zaockovat proti HPV, Isoprinosin dlhodobo uzivat. Problém je v imunite, keď sa mi to vracia.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenka11081983
7. feb 2022

@bambulienka25 keď pri tejto diagnoze by nesexovali aj rok, dva, 10 rokov. Kedysi som čítala, že to ľudia majú celý život a druhy partner nič.

stanulienkat
7. feb 2022

Je zvláštne, že sa pýtaš žien laičiek na modrom koníku, keď lekár ti povedal, čo by bolo pre vás najlepšie.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenka11081983
7. feb 2022

@bambulienka25 a vieš ci ich nemáš vo vnútri? Močová rúra? Vedela by som ti o tom veľa napísať. Ano treba odstrániť, no nikdy neodstráni všetko. Ten Isoprinosin naozaj vyskúšajte, obaja. Pomôže.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sajmi
autor
7. feb 2022

@stanulienkat pýtam sa na názor žien, ktoré si tým prešli, čo máme robiť, čo užívať, čo im pomohlo a na čo si dávať pozor. Myslím si, že nesexovať pri snažení sa bábätko nie je riešenie.

sajmi
autor
7. feb 2022

@janewithane nie, ešte sa nedal očkovať, ale asi to bude nutné.....

stanulienkat
7. feb 2022

@sajmi ani nie je riesenie sexovat a preniest na dieta taku pliagu. Myslim, ze lekar je dost erudovany. Ved sa preliecte a o 2 mesiace mozte sexovat. Mne osobne by bolo prednejsie bezproblemove tehotenstvo a zdrave dieta. Nic ti nepomoze, ci Beta zo Spisskej bola bez liecby ok. Kazdy je iny.

retatka
7. feb 2022

Neriskuj,poriadne sa preliečte ,aj ked pol roka to bude trvať.Zdravie je prvoradé.Sex Vás počká predsa neskôr.Či už pol roka skôr ,či neskôr,ved Vám neutekajú biologické hodiny...

sajmi
autor
9. feb 2022

@stanulienkat ja sa ale nemám na čo liečiť, mne nič nie je, testy vyšli negatívne. Priateľ sa lieči vitamínmi, ale genitálne bradavice sa vracajú po pár mesiacoch od ich vypálenie dermatologom.

sajmi
autor
9. feb 2022

@retatka ja sa ale nemám na čo liečiť, ja som zdravá. Preto sa pýtam tu, pretože je mi jasné, že keď je žena pozitívna na nejaký typ HPV vírusu a má aj genitálne bradavice, môže to preniesť na dieťa. Moja otázka ale je, či sa niekto stretol s tým, že partner bol POZITIVNY ale partnerka NEGATIVNA. S priateľom žijem niekoľko rokov a lieči sa skoro od začiatku, takže to nie je momentálne situácia, ale už je to dlhodobejšie.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
9. feb 2022

@sajmi dakuj Bohu, že tu pliagu nemáš aj ty.Roky existuje očkovanie a počúvaj lekára teraz bez sexu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre