Je možné oddialiť menštruáciu pomocou Duphastonu?

Zodpovedané
13. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom oddialenia menštruácie.

Je možné oddialiť menštruáciu pomocou Duphastonu?

Ak áno, tak akou dávkou?

Ďakujem

Dobrý deň,

liek Duphaston neslúži primárne na oddialenie menzesu. Pravdepodobne sa Vám menzes podarí o pár dní posunúť, pri pokračovaní jeho užívania, pokiaľ Duphaston užívate v druhej polovici cyklu /obvyklá dávka 2x denne/. Môžete však začať špiniť/krvácať.

Na oddialenie menštruácie slúži liek Norethisteron, ktorý sa obvykle začína užívať 3 dni pred očakávanou menštruáciou a užíva sa počas celej doby žiadaného odsunu menštruácie. Je však na predpis, preto vyhľadajte svojho gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník