Je možné požiadať o bežné vaginálne vyšetrenie v celkovej anestézii, ak si to želám a zaplatím za to?

Zodpovedané
1. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vyšetrenia.

Je možné požiadať o bežné vaginálne vyšetrenie v celkovej anestézii, ak si to želám a zaplatím za to?

Tak ako je to pri gastroenterologickom vyšetrení, keď má pacient aj možnosť požiadať o anestéziu. Som panna a teda v prípade, že by bolo akékoľvek takéto bežné vyšetrenie v ambulancii nutné, nechcem ho absolvovať pri vedomí.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je pacientka virgo (panna), tak ju vaginálne nevyšetrujeme.

A mrzí ma to, ale neviem o pracovisku, kde by realizovali gynekologické vyšetrenie v celkovej anestéze.

Kolonoskopické vyšetrenie je omnoho zdĺhavejšie a nepríjemnejšie ako vaginálne vyšetrenie. Vaginálne vyšetrenie trvá iba niekoľko málo minút. Väčšinou sme hotoví do 1-2 minút.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník