Je možné si predĺžiť luteálnu fázu?

Zodpovedané
24. nov 2022

Dobrý deň,

chcem sa spýtať ohľadom dĺžky luteálnej fázy. Menzes mávam pravidelný, cyklus mam 28 dňový, robím si ovulačné testy a tento mesiac mi pozitívny vyšiel až na 20. deň cyklu.

Nie je potom luteálna fáza príliš krátka na to, aby potenciálne oplodnené vajíčko malo šancu sa dobre uhniezdiť?

Ako by bolo možné si luteálnu fázu predĺžiť?

Čítala som o Vitexe, mate skúsenosti?

Ďakujem.

Dobrý deň,

dá sa počať aj pri oneskorenej ovulácii. Nezabudnite však, že ovulačné testy sú len orientačné. Iba ultrazvukom sa dá potvrdiť prebiehajúca ovulácia.

Vitex je výživový doplnok, ktorého účinok sa nedá odhadnúť. Buď čiastočne pomôže alebo nie. Bežne ho pri takýchto indikáciách nedoporučujem.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník