Je možné, že bábätko mi tlači na kríže a zablokovalo mi ich?

Zodpovedané
17. sep 2021

Dobrý deň,

som v 32. týždni a už asi mesiac mám bolesti pri chôdzi v bedrách. Zhoršuje sa to a je pre mňa čoraz ťažšie chodiť. Myslím, že to vychádza z krížov. Lekár ma poslal k fyzioterapeutovi, ale musím čakať na termín.

Neviem poriadne už vôbec vykročiť a chodiť po schodoch.

Je možné, že bábätko mi tlači na kríže a zablokovalo mi ich?

Čo môže byť príčinou?

Panva ma nebolí. Som z toho dosť nešťastná, keďže sa to nezlepšuje a znemožňuje mi to normálny život.

Ďakujem

Dobrý deň,

príčinou ťažkostí nie je ani samotné bábätko, ale zväčšujúca sa maternica a narastajúca záťaž na chrbticu s pribúdajúcim tehotenstvom.

Pokiaľ je to akútne, mohli by ste skúsiť navštíviť neurológa, ktorý môže minimálne infúznou terapiou uľaviť od ťažkostí.

Pokiaľ máte doposiaľ bezproblémové tehotenstvo, skúste si na internete vyhľadať cviky na chrbticu vhodné v treťom trimestri - tehotenská jóga. Pocvičíte 2 - 3 dni a aspoň mierne sa Vám uľaví.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník