Je možné, že som sa stále nevyčistila?

Zodpovedané
7. jan 2023

Dobrý deň,

na začiatku decembra MA, krvácala som krátko, potom len špinenie. Na kontrole mi bolo povedané, že tam ešte niečo je, dostala som injekciu, no začala som krvácať, pretrvávalo špinenie. Druhá kontrola to isté, opäť som nezačala krvácať ani po druhej injekcii, stále špinenie. 2. 1 začala ms, i keď intenzita krvácania veľmi slabá, po 3. dni len špinenie a zopár kvapiek krvi počas dňa.

Je možné, že som sa stále nevyčistila?

Je v tomto prípade lepšia voľba ísť na kyret?

Nemalo by sa po MA brať aj hCG?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pokiaľ je podľa ultrazvukovej kontroly evidentné, že sa maternica dostatočne nevyčistila, a to ani po podaní 2 injekcií, kyretáži sa nevyhnete. V inom prípade by ste mohli dostať infekciu maternice, s následným vznikom zrastov a problémom otehotnieť opäť.

Absolvujte kontrolu opäť, pretože ak bola menštruácia slabá, je možné, že je už maternica vyčistená dostatočne a zákrok nebude potrebný.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník