Je možné, že som sa už začala otvárať?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa Vás opýtať. Bola som na poradni v nemocnici pred dvoma dňami. Dneska (17. 12. 22) som v 37+6 tt. Pani doktorka mi napísala na papier, že krčok 1.5 cm, pre voľný prst, uterus normot, opp. Povedala, že už hocikedy môžem porodiť ale nič viac k tomu nedodala, keďže v nemocnici to ide veľmi rýchlo.

Ak som to dobre pochopila, tak začala som sa otvárať?

Sem-tam cítim také menštruačné kŕče 3 - 4x do dňa a trvá to možno minútku.

Kedy treba ísť do nemocnice?

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

áno, začali ste sa otvárať.

Ak nastúpia pravidelné bolesti (tvrdnutie bruška) povedzme každých 10-15 minút a budú trvať 2 hodiny aj po teplej sprche, tak sa vyberte do nemocnice. Ak by odtiekla plodová voda alebo by ste začali krvácať, tak je potrebné zájsť hneď.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník