Je nebezpečný skener na letiskovej kontrole v začiatkoch tehotenstva?

Zodpovedané
25. júl 2022

Dobrý deň prajem,

je nebezpečný bodyscanner na letiskovej kontrole v úplných začiatkoch tehotenstva (dajme tomu 3.- 4. tt) v čase keď som o tom ešte nevedela?

Totiž vrátili sme sa z dovolenky a musela som podstúpiť túto náhodnú kontrolu. Až následne som zistila po týždni, že som tehotná.
Nemyslím detektor kovov, toto bol nejaký elektromagnetický skener (a išli tam len náhodní cestujúci), nebol to röntgen. Mám z toho obavy, pretože v minulosti už som prekonala jeden zamlčaný potrat.

Ďakujem.

Dobrý deň,

neobávajte sa, nemal by škodiť. Ak by škodil, mali by sa vopred pýtať či ste tehotná.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník