Je normálne mať 7 mesiacov po pôrode dlhú menštruáciu?

Zodpovedané
16. mar 2022

Dobrý deň.

som už skoro 7 mesiacov od pôrodu a mám už aj menštruáciu. Od 6. do 11. februára som mala slabé krvácanie. Potom od 22. februára do 6. marca som nepravidelne špinila. Od 6. marca do dnešného dňa mám menštruáciu.

Volala som aj svojmu gynekológovi, ale termín mi dal až na 19. apríla.

Je to normálne takto krvácať?

O aký problém by mohlo ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

hormonálny systém sa potrebuje nájsť znova svoju rovnováhu a to hlavne keď ešte kojíte. Nemusí ísť teda o žiadny problém.

Ideálne je ale absolvovať gynekologické vyšetrenie, ktoré vylúči organickú príčinu ťažkostí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník