Je normálne opuchnutie ohanbia v tehotenstve?

Zodpovedané
8. máj 2022

Dobrý deň,

som tehotná (26 tt) a už druhý krát mám zospodu ako keby nejaký zápal. Najprv ma len svrbelo a nakoniec my opuchlo ohanbie a pysky.

Myslíte, že to môže byt práve tehotenstvom?

V prvom som to tiež mala raz ale už potom nie a teraz som akási viac náchylná na nejaké infekcie. Doktorka mi pred tým dala na vkladanie na večer Macmiror complex 500.

Môžem si ho dať znova keď mi vtedy pomohol?

Ďakujem za radu.

Dobrý deň,

normálne to nie je, pokiaľ tomu predchádzalo svrbenie, prípadne bolestivosť, začervenanie či patologický výtok.

Bez vyšetrenia neodporúčam užívanie Macmiroru. Bolo by vhodné zrealizovať kultiváciu a liečiť cielene.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník