Macmiror na zmiešanú infekciu v 1. trimestri

silvia1996
3. dec 2020

Ahojte dievčatá, som v 8 tt. a môj lekár mi na zmiešanú infekciu naordinoval Macmiror complex 500 (12 tabliet do pošvy). V príbalovom letáku sa píše, že sa liek nemá užívať v prvom trimestri, môj lekár pri predpisovaní lieku o tehotenstve vedel. Brali ste to niektorá? Čo si o tom myslíte? Môžem to brať, keď mi to predpísal lekár, alebo ho mám hneď zmeniť?

zuzap33
3. dec 2020

@silvia1996 ja som ho brala 2x. Veľmi dobrý liek na infekciu, pre srandu by ti nepredpisal. Len si nezabudni dať na vložku, lebo sa rozpustí a spini dosť spodné prádlo.

zuzap33
3. dec 2020

@silvia1996 a ešte. Neliecena infekcia by ti spôsobila omnoho viac komplikácii, tak neriskuj ani svoje zdravie ani dieťa

silvia1996
autor
3. dec 2020

@zuzap33 nevravím, že je to zlý liek, len si nie som istá kvôli upozorneniu na príbalovom letáku.

zuzap33
3. dec 2020

@silvia1996 myslím, že všetci výrobcovia liekov dávajú upozornenie ohľadom tehotenstva. Asi už z princípu

kevama
3. dec 2020

v prvom trimestri by sa uzivat nemal, my ho davame nasim pacientkam az po 12tt.

atrejkacucu
3. dec 2020

Ja som ho mala tiež síce taky krem to bol s aplikátorom co sa daval dovnútra, ale nič sa nestalo ani mne ani malemu, uz ma pol roka 🙂

janulka2805
3. dec 2020

@silvia1996 Ja ho tiež akurát teraz užívam... 12 dní ho mám vkladať....

bavlnka92
3. dec 2020

ja som mala v 2.trimestri myslím. v príbalovom je to preto lebo cielene na tehotných v 1.trimestri liek nikto netestuje. radšej infekciu vyliečiť ako ublížiť sebe aj dieťaťu. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre