Je normálne slabo a dlho krvácať kvôli polypom?

Zodpovedané
3. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o názor. Mám 42 a doteraz som mala menštruáciu pravidelnú. 5. 7. som mala poslednú a 15. 7. som začala špiniť. Špinenie prešlo do slabého krvácania. 19. 7. mi môj gynekológ pichol injekciu a predpísal Norethisteron, ktorý si posledný dávam zajtra ráno. Krvácanie neprestalo, do troch dní som bola s teplotami a neznesiteľnými bolesťami maternice, po telefóne mi predpísal Suprax.

Keď ani po šiestich dňoch teploty neustávali, bola som u lekára znova a až na moje naliehanie urobil odbery. Z nich mi vyšla ureaplazma, v liečbe Supraxom pokračujem (dnes dvanásty deň). Krvácam naďalej. Nie je to len špinenie, ale krvácanie cca na jednu vložku denne, ide zo mňa aj akoby výstelka maternice (ako pri menzese). Lekár tvrdí, že je to polypmi, ktoré mi v apríli našiel v maternici pri preventívke (8 mm a 9 mm) a že ich vyberieme, samozrejme po dôkladnom preliečení.

Je normálne takto slabo krvácať kvôli polypom a takto dlho?

Znamená to, že až kým polypy lekár nevyberie, budem medzi menštruáciou neustále krvácať?

Okrem odberov v súvislosti so zápalom maternice mi nerobil nijaké ďalšie vyšetrenia, nezaujímala ho ani hladina hormónov, nič. Plánujem prejsť k inému gynekológovi, ale nebude to zo dňa na deň.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

dľa môjho názoru, pokiaľ lekár našiel polyp v rámci vyšetrenia, mal by sa stav riešiť. A teda buď kontrolou o 1-3 mesiace alebo rovno ich odstránením. Malo sa to skontrolovať.

Pokiaľ krvácanie pri užívaní NEustane, príčina je objektívna a teda zapríčinená polypmi a nie hormonálne.

Pri polypoch býva nepravidelné krvácanie/špinenie. Takže nie je vylúčené, že do zákroku Vás takéto špinenie potrápi.

Je ale potrebné zbaviť Vás zápalu, zákrok je možné realizovať až potom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník