Je normálne, že mi bolo po prvom pohlavnom styku nevoľno?

Zodpovedané
24. mar 2023

Dobrý deň,

predvčerom som mala svoj prvý pohlavný styk. Mali sme kondóm a nič sa nestalo, tak by sme asi nemali mať obavy. Počas dňa som začala mať kadejaké myslienky a všetko mi išlo hlavou. Keď sme sa o tom rozprávali, tak nás napadlo, že ešte po tom mal dnu prsty a ak náhodou nejaká kvapôčka. Zašla som do lekárne a kúpila si tabletku po. Vzala som ju do 24 hodín.

Je po prvom sexe normálne aj to, že ma bolelo podbruško, kríže a raz sa mi zatočila hlava a ostalo nevoľno?

Cca o týždeň by som mala dostať menštruáciu.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, popisované pocity sú prirodzené a v poriadku. A to hlavne vtedy, keď ste prežívali stres.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník