Je normálny žltkastý výtok na konci tehotenstva?

Zodpovedané
28. feb 2022

Dobrý deň,

som v 36. týždni a každé ráno mám väčšie množstvo výtoku. Výtok je jemne sfarbený do žlta. Minulý týždeň mi bola robená kultivacia, výsledky ešte neviem. Okrem toho nemám žiadne problémy.

Je to normálne?

Ďakujem

Dobrý deň,

biely až mierne nažltlý výtok bez zápachu, svrbenia a pálenia môže byť normálnym tehotenským nálezom. Kultivácia je ale pre istotu na mieste. Pokiaľ bude pozitívna, lekár nasadí antibiotickú liečbu podľa citlivosti.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník