Je počas tehotenstva bezpečné farbenie vlasov a mihalníc?

Zodpovedané
28. feb 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom kozmetických zákrokov počas tehotenstva.

Je pre dieťatko bezpečné farbenie mihalníc a farbenie vlasov, keď som v 17. týždni tehotenstva?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je potrebné pracovníka v kaderníctve informovať o tehotnestve a pýtať sa, či má k dispozícii farby vhodné aj pre tehotné. Väčší problém v tom nevidím. Farbenie vlasov sa absolvuje bežne.

Čo sa týka mihalníc, neviem aká látka je vrámci ošetrenia použitá. Informujte sa u kozmetičky.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník