Je šanca donosiť bábo s veľkou placentou?

Zodpovedané
31. aug 2021

Dobrý deň,

som v 16+4 tt (bábätko je väčšie približne o 3 dni, je aktívne a úplne zdravé podľa genetických testov z 12tt).

Pred 2 týždňami sa mi na sone zdalo, že je placenta väčšia. Tak som sa na to včera gynekológa opýtala a on to potvrdil.

Je problém, že je placenta väčšia?

Plynú z toho rizika pre bábo?

Mám z toho fakt obavu, pretože zatiaľ len chudnem (ešte som sa ani nedostala na pôvodnú váhu, pri ktorej som tehu začínala). Strata váhy - 5 kg. Bruško ešte nevystúpené, bábo tak akurát na daný týždeň, ale ta placenta fakt veľká.

Môžem donosiť bábo aj s veľkou placentou?

Ďakujem

Dobrý deň,

neobávajte sa, pokiaľ dieťatko rastie, podľa vyšetrení je zdravé, to je to najpodstatnejšie. Bruško Vám poskočí odrazu, až sa budete čudovať.

V 20. týždni sa zhodnotí dieťatko morfologicky, rovnako aj placenta a všetko ostatné. Ide o jedno z najdôležitejších vyšetrení.

Držím Vám palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník