Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Bábo má 11 cm v 17. týždni a mám nízko položenú placentu. Je to ok?

sima1234
31. mar 2013

Ahojte,🙂Sme v 17 tt, naše maličke ma 11 cm,doky povedal,že je to v norme,ale my aj napriek tomu mame strach..Zname v rovnakom týždni majú aj 17 cm,to je podla mňa až moc 🙂 Taktiež mame nizko nasadenu placentu?? Viem,že je to normalna vec,ale chcela by som sa informovať,či to može ovplvyniť rast bruška a taktiež babatka..ďakujem

moon1979
31. mar 2013

priemer v 17tt je cca 140g a 13 cm v tomto týždni, ale záleží aj od toho, akú výšku majú rodičia 🙂 ak je placenta nižšie, tak budeš akurát častejšie sledovaná a mala by si sa viacej "šetriť" ale neboj, nie je to nič neobvyklé 🙂

dejna20
31. mar 2013

Polozenie placenty nema vplyv na velkost babatka. A si
V nizkom tt takze sa ti este moze ta placka posunut vyssie.

aristka
31. mar 2013

ak lekár povie,že je to v poriadku tak to je,sú deti ,ktoré sa narodia 2,5kg a deti 4kg donosené a je všetko v poriadku,placenta sa vytvorí na hociktorom mieste v maternici a to sa tiež ovplyvniť nedá a tiež to nerieš ,bruško bude rásť a bábo dostane čo má. 🙂

kokorunecka
31. mar 2013

Načo sa stresuješ, keď dr. povedal, že je to ok?
A skrz placentu by si sa tiež mala baviť skôr so svojím lekárom. ...

sense
31. mar 2013

...tym ze sa zbytocne stresujes, skodis nielen sebe ale aj babatku, este si v skorom tyzdni a hlavne neporovnavaj tvoje mimi s mimi inych zien....lekar ti nema dovod klamat, takze ak povedal ze je to v poriadku je to v poriadku....placenta sa moze rastom maternice posunut este vyssie, al. nizsie, ale tym sa tiez nezaoberaj prilis ak by sa aj posunula nizsie urcite budes viacej sledovana ako to uz bolo napisane, a ak sa posunie vyssie tak ti ziadne rizika nehrozia len budes mozno slabsie citit pohyby, lebo ich bude placenta tlmit,....moje babatko bolo vahou stale mensie proti tabulkam ale vsetko je v poriadku a teraz sa uz zacina priblizovat priemeru udanemu v tabulkach....takze nevyrabaj si stres tam kde nie je vobec ziadny dovod na stress, lebo do konca tehotenstva ti zacne "hrabat" uz len z toho ako sa bude tvoje telo menit a z toho ako sama seba budes psychicky stresovat...a este jeden typ,....pokial staci chodit len na pravidelne kontroly je urcite vsetko v poriadku...ked zacnes chodit po kontrolach kazdy tyzden tak uz je trosku dovod na obavy, ale skus to brat, tak ako ja, nazyvam to pozitivne myslenie....este vzdy je vsetko v poriadku pokial ta pustia z nemocnice al. z ordinacie s dalsim terminom, a ver mi viem o com hovorim lebo uz dlhsiu dobu chodim na kontroly aj 3x do tyzdna....

mamina2208
31. mar 2013

Nestresuj sa zbytočne ak doktor povedal že je to ok, moja malá sa narodila deň po termíne a mala len 2850g a 49 cm, pri odchode z nemocnice sme mali 2680g a sme zdravý a vitálny až až. tabulky mi doktor povedal že nemam sledovať tak nesledujem, teraz má malá 5700g,kojím a má 7 mes a netrápi ma to že jej deti majú v jej veku aj 8 aj vyše kíl. však každé dieťa je iné a ani my s mm sme neni nejaký vysoký a tlstý tak to nemá mať po kom 🙂 teš sa z tehotenstva a užívaj si ho 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli