Je sex počas tehotenstva zakázaný?

Zodpovedané
4. máj 2022

Dobrý deň,

som v 18tt a lekár mi dnes zakázal sex.

Žiaden problém nie je, len povedal že nesexovať, lebo to nerobí dobre, že dobre to robí iba chlapovi. Ani ma nekontroloval so sondou odspodu, iba cez bruško.

A tak sa chcem spýtať, či je zakázaný iba sex alebo aj všetko okolo toho? Tým myslím docielenie vrcholu bez penisu.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

pri orgazme nastáva sťah maternice, práve preto Vám pohlavný styk asi zakázal.

Ak je ale všetko v poriadku, nie ste riziková tehotná, ja nevidím dôvod prečo by ste ho nemohli mať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník