Je silné krvácanie 9 týždňov po pôrode normálne?

Zodpovedané
18. okt 2022

Dobrý deň,

som 9 týždňov po pôrode, krvácanie mi skončilo hneď po šestonedelí. Chvíľu som mala "pokoj" a teraz som dostala extrémne silné krvácanie.

Neviem či je to už menštruácia alebo to môže byť nejaký problém?

Krvácam už tretí deň a je to veľmi silné, povedala by som, že dnes tretí deň je to najsilnejšie, nestíham meniť vložky.

Počas pôrodu som mala problém, zistili mi nízke trombocyty, môže to mať súvis alebo je to normálne takáto silná prvá menštruácia od pôrodu?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď a želám krásny deň.

Dobrý deň,

ak je krvácanie neprimerane silné, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Príčina môže byť v nedostatočne dočistenej maternici po pôrode, hormonálna, ale aj v nízkej hladine trombocytov.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník