Je suchosť pošvy spôsobená hormonálnou špirálou?

Zodpovedané
15. mar 2022

Dobrý deň,

v októbri som si nechala zaviesť hormonálnu špirálu. Všetko bolo relatívne v poriadku, teda až na časté špinenie. Potom to prestalo. Pred mesiacom som začala mať problémy so suchostou pošvy.

Je to z tej špirály alebo niečoho iného?

Vôbec nemám chuť na sex a je to celkovo bolestivé. Gynekologička mi odporučila túto antikoncepciu, pretože tam nie je veľa hormónov.

Existuje niečo, čo prinavráti normálnu vlhšiu flóru?

Alebo si mám špriálu dať vybrať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

veľmi dobrou voľbou by boli Gynoflor vaginálne tablety. Obsahujú malé množstvo estrogénov a laktobacily. Po úvodnej pravidelnej každodennej liečbe ho môžete užívať dlhodobo preventívne napríklad 2-3x týždenne. Sú však na predpis.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník