Je syfilis v tehotenstve nebezpečný?

Zodpovedané
21. sep 2022

Dobrý deň,

píšem vám, lebo môj gynekológ ma upozornil, že mám zvýšené výsledky na syfilis. Zatiaľ čakáme ešte na ďalšie výsledky, lenže nemala som žiadne príznaky a bola som len s otcom dieťaťa.

Môžete mi, prosím, poradiť alebo povedať čo bude nasledovať keď sa to naozaj potvrdí, bude moje dieťa v poriadku?

Budem ja niekedy ešte v poriadku?

Ďakujem vopred za vašu odpoveď.

Dobrý deň,

neviem v akom ste týždni tehotenstva a ani konkrétne výsledky vyšetrení som nevidela. Ak by ste boli syfilis pozitívna, odošlú Vás na ďalšie vyšetrenia a dodiagnostikovanie štádia ochorenia k dermatovenerológovi. Tam už rozhodnú o potrebnej terapii a ďalšom manažmente.

Postihnutie plodu závisí od týždňa tehotenstva, v ktorom ste sa nakazili a na štádiu ochorenia, v ktorom ste.

Pri včasnej liečbe bude dieťa zdravé. Rovnako aj vy.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník