Reaktívny syfilis v tehotenstve

1. feb 2022

Dievčatá ahoj idem sa tu vyplakať :( som v 30 TT a dnes ráno mi volala moja gyn že mám výsledok reaktívny syfilis akože nechápala som samozrejme v 12 týždni som mala NEGATIVNE ako je možné že mám teraz toto keď polroka som v tehu nemala sex ? Však naposledy som sex s mojím mužom mala keď sme plánovali dieťa , bola som už aj na dermatovenerologii odobrali mi krv a čakám strašne sa bojím :(

deti95060810
1. feb 2022

napíš do skupiny zdravotníčky na MK že čo s tým...

kiki68
1. feb 2022

Mohla si sa nakazit na gynde, ak si nemala sex, tak mi z toho nevychadza nic ine ako moznost. Kedze v Gyn su kontroly tam dole na zaciatku tehu prave. Ale urcite to budu vediet poriesit. Nerob paniku, urcite v nemocke pomozu. Podla mna staci, ze nieco na Gyn zle vydezinfikovali a v tehu je zena ovela citlivejsia

autor
1. feb 2022

Ale mňa cele tehu zo spodu nevysetrovala , vôbec , taktiež cele tehu sa má muž ani nedotkol vravím polroka naposledy som mala sex možno začiatkom augusta odvtedy nič a prvé testy na gynde v 12 TT vyšli všetko negatívne a terasy v 29 reaktívny syfilis ja nechápem len plačem vkuse

kiki68
1. feb 2022

A to nerobili ani odspodu usg do 12tt, krcok nekontrolovala? Ako sorry, ale mna Gyn vysetril do 12tt sondou a tiez bral stery z krcka na cytologiu, plus kontrola uzavretia toho krcka. A to je naozaj ze standard

deti95060810
1. feb 2022

V prípade reaktívneho výsledku zabezpečujeme pretestovanie vo venerologickej ambulancii, v ktorej sa infekcia syfilisom potvrdí alebo vyvráti a následne sa lieči," informoval Lazový.
však ani nemusíš mať vôbec syfilis...kľud
inak nechápem ako ťa nevyšetrovala gyn. počas tehu... však to je bežná vec... hneď pri prvej návšteve pri podozrení na tehu... možno že ja som mala zastaralú gyn.

meluela
1. feb 2022

Neboj, asi je to len falosna pozitivita .. "Treba si uvedomiť možnosť biologicky falošnej reaktivity sérologických testov, často pri autoimunitných ochoreniach, v gravidite a pri borelióze, preto sa reaktívne vzorky konfirmujú. " https://www.newslab.sk/laboratorna-diagnostika-...

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzike123
1. feb 2022

"Falosne pozitivne vysledky: autoimunitne ochorenie, gravidita, borelioza."
Takze klud, pockaj si na vysledky.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. feb 2022

Samozrejme že na začiatku tehotenstva má vyšetrovala aj zo spodu ale však má stále prezervatív na Tom usg čo sa dáva dnu plus dezinfikuje ....a vravím že odvtedy vôbec ani nič ani ster nič som v 30 TT a nič a áni sex som nemala s mužom nič , naposledy vravím v auguste ná začiatku

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mondolina
1. feb 2022

nič sa neboj,
mne vyšiel reaktívny HIV😂
skoro ma šľak trafil

aeruginosa
1. feb 2022

Nestresuj sa, uplne pokojne moze ist o tzv. nespecificku reaktivitu sera, kedy test vyjde falosne pozitivny. Zvykne to tak byt napr. pri autoimunitnom ochoreni.

autor
1. feb 2022

@bambulienka25 nie ,ale keby mal manžel tak mi ukaze už aj v Tom 12 TT preboha nie ? Však sex som mala pred tehu normálne to by som mala už aj vtedy a nie teraz keď polroka nesexujem ani nič

autor
1. feb 2022

@mondolina v tehu ?

autor
1. feb 2022

Mne keď odoberali teraz krv naposledy na to mala som herpes normálny na pere proste mala som infekciu v sebe nejakú buď som mala herpes alebo som bola tesne po nepamätám

autor
1. feb 2022

Plus inak keby som mala syfilis tak sa to ukáže na bábätku že je postihnuté nejako nie ? A v decembri som bola na morfologii a bolo úplne zdravé rastie presne na deň

mirka17
1. feb 2022

Ahoj, v prvom rade sa ukludni. Reaktívny syfilis neznamená že ho máš. Ja som zažila ešte niečo horšie, mne v 12 tt lekár povedal že mam reaktivitu na HIV. Vieš si to predstaviť? tak som o tom niečo zistovala, a prišla som jednoducho na to, že v tehotenstve sa robia tzv. rýchlotesty na tieto choroby. Rýchlotestom sa nezistuje to či máš prítomny vírus v tele, ale či tvoje telo reaguje na tieto testy, na taký rýchlotest ako syfilis, alebo HiV môže telo reagovať aj v iných prípadoch, ja mam autoimunitné ochorenie, v čase testovania som bola aj chorá, vyšlo mi že som prekonala aj rubeolu a kadečo, a ten rýchlotest na HiV proste reagoval na to všetko. Proste tieto rýchlotesty nereagujú len na tu jednu vec. Ak sa ti zistí reaktivita , tak sa potom robia špeciálne testy, v špecialnom laboratoriu, kde sa už nezistuje či tvoje telo reaguje na tieto testy, ale priamo z krvi sa zistí či máš prítomný vírus v tele, chápeš? samozrejme som čakala 3 týždne na výsledky, najhoršie 3 týždne môjho života, mne sa to nepotvrdilo, hovorí sa tomu falošná pozitivita.

autor
1. feb 2022

@mirka17 ďakujem ja na tie výsledky tiež čakám nejaké majú byť už v piatok ostatné budúci týždeň asi dovtedy skolabujem

mirka17
1. feb 2022

pozri sa teraz by som už konala ináč, nečakala by som 3 týždne na výsledky, Jednoducho by som poslala muža na rýchlotest. Pretože HIV sa dá získať iba niekolkými spôsobmi, - transfuziu som nedostala, nikde som neprišla do kontaktu s inou krvou a hlavne nemala som iného partnera okrem muža. Takže jedine odkial som to mohla dostať bol môj muž - ktorý ma u mna 100 percentnú istotu 🙂 . Ak by mužovi vyšiel rýchlotest negatívny, vedela by som už vtedy hned že to je blbosť, hoci som to aj vtedy vedela že to je blbosť , ale človek ma predsa len male percento pochybnosti, že čo ak? viem čo prežívaš, ty vieš že je to blbosť, ale stále je to tam - že čo ak som tá vyvolená 🙂
najhoršie na tom všetkom bolo, že gynekolog mi do tehotenskej knižky napísal červeným veľkým písmom HIV, vieš si to predstaviť jak sa na mna pozerali v nemocnici?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. feb 2022

@bambulienka25 keby sa len na to spolieham tak jedine u gynekológa som sa mohla inde nikde ......lebo to sú tri mesiace ja pevne verím že to je len nejaký blud

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. feb 2022

@mirka17 no hrozne si to mala tiež mne stačilo ako na mňa dnes pozerali ako na najväčšiu špinu , čo v tehotenstve pretiahla asi cele garde mužov fuj hnus , cítim sa úplne ako totálny debil
Čiže mám poslať muža nech si kúpi test na syfilis ?

alisaela
1. feb 2022

Reaktívny neznamená pozitívny. Mohla reagovať protilátka podobná tej, kt. reaguje pri syfilise. Testy sú vysoko senzitivne, no nie až tak špecifické. Občas sa zachytí niečo iné

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diamond007
1. feb 2022

@kiki68 všetko môžeš odmietnut... Ja som sa dala vyšetriť zospodu až po 36tt

autor
1. feb 2022

Mne by to bolo jedno či má vyšetruje či nie zo spodu a vyšetrovala má mesiac pred tehu mala som zápal vaječníkov mávam to dosť často , potom som otehotnela tak ma kontrolovala preboha aj predtým som chodila pravidelne na gyn keby som mala syfilis mám asi aj nejaké príznaky nie a ja som nikdy nemala nič nikdy fakt , ja tomu naozaj nechápem :( bojím sa veľmi o bábo som len v strese

emalka
1. feb 2022

@deti95060810 Netreba vysetrovat odspodu ak ma lekar dobre sono. Mna prvykrat prehmatol az v polovici druheho trimestra, lebo z nejakeho dovodu nevidel dobre krcok. Ale plod bolo pekne vidiet uz v 6tt na sone cez brucho.

trgypadl
1. feb 2022

Ahoj, ak Ta mozem upkojit.. Par krat sa nam stalo, ze nam vysli v amb takto vysledky, dalsia krv sa zobrala do Národného refernecneho centra a dalsie vysledky uz boli negat. Myslim si, ze vies ako to mate v manželstve, akych ste mali partnerov pred, hlavne mysli pozitívne, bude to v poriadku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre