Je v 22. týždni v poriadku mať výtok a cítiť pred vymočením tlak v podbrušku?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

som v 22. týždni tehotenstva a pri plnom močovom mechúri cítim momentálne takú ťažobu, tlak v podbrušku. Po vyprázdnení to ustane.

Čo to môže znamenať?

Je zvýšený výtok v tehotenstve normálny?

Výtery mi vychádzajú v poriadku, takže infekciu nemám.

Ďakujem

Dobrý deň,

belavý hojný výtok je v tehotenstve prirodzený. Pokiaľ sú výsledky v poriadku, nemusíte sa obávať.

Čo sa týka tlaku v podbrušku, maternica sa zväčšuje a pri naplnenom močovom mechúre je prirodzené pociťovať tlak. Pokiaľ nie sú pridružené žiadne iné ťažkosti, nie je potrebné sa obávať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník