Je v poriadku 5-dňové meškanie menštruácie?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň, pani doktorka,

mám 28-dňový cyklus, menštruácia mi stále chodí načas. Tento mesiac sa mi stalo, že mi menštruácia meškala 5 dní. Robila som si test, bol negatívny. Menštruácia mi prišla pred dvomi dňami, no zdá sa mi silnejšia ako som zvykla mať bežne. Mám aj bolesti v podbrušku. Plánujem tehotenstvo.

Je potrebná návšteva a kontrola u gynekológa, aby som sa vyhla komplikáciám v budúcnosti alebo je to normálne a stáva sa to?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

stáva sa to. Cyklus nie vždy funguje ako hodinky. Mohlo sa stať, že ovulácia neprebehla včas, ale s oneskorením a aj menzes sa posunul. Prípadne cyklus ovplyvňujú aj vonkajšie faktory (stres, choroba, užívanie liekov, nadmerná fyzická záťaž).

Menzes je silnejší iba z dôvodu, že meškal (samozrejme ak je tehotnosť vylúčená).

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník