Je v poriadku, ak lekár neodporučil žiadne vyšetrenia po prvom zamlčanom potrate?

Zodpovedané
9. júl 2022

Dobrý deň,

v marci som prekonala prvý zamlčaný potrat v 8 tt (prvé tehotenstvo, 28 r). Môj gynekológ mi neodporučil žiadne vyšetrenia, vraj nič nie je potrebné.
Zdravotné problémy nemám žiadne ale predsa, čo ak je niečo na čo sa neprišlo a to zapríčinilo potrat.

Je to takto v poriadku?

Teraz sa chceme začať snažiť znova, už to budú 4 mesiace po potrate, ale mám strach, že sa to znova zopakuje.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

každá tretia žena má bohužiaľ v anamnéze minimálne jeden prekonaný potrat. Neviem či je to dané životným prostredím, životosprávou, každopádne, ak sa vo vývoji orgánov plodu (prvé tri mesiace) niečo pokazí, príroda si to zariadi po svojom.

Po prvom prekonanom potrate sa obvykle žiadne špeciálne vyšetrenia nerealizujú. Je to ale samozrejme individuálne u každej pacientky, ale tiež gynekológa.

Držím Vám palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník